Niemieckie auta i pierniczki

17-12-Braunschweig

Każego roku w grudniu wybieramy się z wizytą do naszych zachodnich sąsiadów zza Odry po to, aby móc poczuć tę typową, niemiecką przedświąteczną atmosferę charakterystyczną dla tamtejszych jarmarków bożonarodzeniowych.

Zwiedzaliśmy już jarmarki  w Dreznie i Lubece, ale tym razem pojechaliśmy nieco dalej... do Brunszwiku (Braunschweig), niezbyt dużego, ale bardzo urokliwego miasta położonego w Dolnej Saksonii i związanego historycznie z Henrykiem Lwem. 

Pierwszym punktem naszej wycieczki był Wolfsburg, miasto słynące z głównej siedziby fabryki samochodów marki Volkswagen. Zwiedziliśmy w nim bardzo intersesujący kompleks o wdzięcznej nazwie Autostadt, kryjący w sobie muzeum samochodów Volkswagena oraz pawiliony poszczególnych modeli. Każdy mógł przyjeżeć się najnowszym egzemplarzom Porsche, Bugatti oraz Lamborghini. Mniej zainteresowni motoryzacją znaleźli alternatywną formę spędzenia czasu wolnego: pobliskie lodowisko...

Po trzech godzinach byliśmy już w leżącym nieopodal Brunszwiku. Niestety nastąpiło załamanie pogody, temperatura spadła i zaczął padać deszcz ze śniegiem. Jednak mimo tej przykrej niespodzianki udało nam się poznać główne atrakcje tego pięknego miasta wraz z charakterstycznym dlań wesołym, nowatorskim budynkiem o cudownej nazwie: Happy Rizzi Haus.

Po ogrzaniu się, zregenerowaniu sił i drobnych zakupach w centrum handlowym wyruszyliśmy w kierunku naszego głównego celu eskapady: jarmarku bożonardzeniowego. Ku naszemu zdumieniu zaczął padać dosyć gęsty, mokry śnieg, ale chyba nikomu to za bardzo nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie wprowadziło w zimowy, świąteczny nastrój... Dokąd jedziemy w następny roku...?

Adres

Katolickie Liceum Ogólnokształcące

im. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Al. Wojska Polskiego 76, 70-481 Szczecin

tel. 91 423 38 57, mail: sk@sk.edu.pl

Kadra

Dyrektor: mgr Maciej Muszyński

Zastępca: mgr Magdalena Biskup

Pedagog: mgr Joanna Ronka

Prefekt: ks. Michał Mikołajczak

Dane

ROK ZAŁOŻENIIA: 1992

NIP: 852-23-65-408

REGON: 321299810

Nowy numer konta: 10 1090 2268 0000 0001 5103 6074

Copyright (c) Liceum Katolickie 2022.