Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

Dnia 28 maja odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych oraz Dzień Dziecka. Z tej okazji zorganizowaliśmy różne konkursy związane z kulturą i obyczajami innych krajów.  
Klasa 3a przygotowała prezentacje multimedialne o Walii oraz Nowej Zelandii oraz quiz z wiedzy o obu krajach. Weronika Aliszewska, Michał Ćwiertnia, Stanisław  Krzemień oraz Maciej Wróblewski zaprezentowali nam ciekawostki dotyczące tych krajów.  
Zwycięzcami konkursowego quizu  zostali:  w pierwszej turze:  team Alicja Czaplicka i Aleksandra Krukowska oraz, w drugiej turze: Aleks Potaman.
W holu szkoły mieliśmy również okazję podziwiać plakaty dotyczące miast oraz stanów. Plakaty zostały przygotowane przez zespoły uczniów z poszczególnych klas.  Były one oceniane pod względem merytorycznym oraz  artystycznym. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1a ( Belfast), 2- gie miejsce klasa 3c (Chrobry Embankment), 3- cie miejsce uzyskała klasa 3c (Maritime Science Centre). Przyznaliśmy też 3 wyróżnienia: klasa 1b (California), klasa 1b (Colorado), klasa 2b (Edynburg). Wszystkie plakaty na stałe ozdobią ściany naszych sal językowych.
W kolejnej części programu odbył się konkurs piosenki anglo- i niemieckojęzycznej, w którym klasy rywalizowały ze sobą. Tu, niekwestionowanym i bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazała się klasa 3c, która w utworze Lush life, zaprezentowała zarówno swoje talenty wokalne,  jak również taneczne. Gratulujemy profesjonalizmu, uroku osobistego, zgrania zespołu i zaangażowania!
Po konkursie wokalnym, na 6 lekcji Samorząd KLO oraz Rada Rodziców zaprosili wszystkich na pizzę, którą uczniowie mogli wspólnie zjeść, dobrze się przy tym bawiąc.
W związku z Dniem Języków Obcych, klasa 3c przygotowała własny projekt:  Szczecins landmarks. Uczniowie w grupach odwiedzali ciekawe miejsca w naszym mieście i nagrywali o nich krótkie filmiki w języku angielskim.  Była to doskonała okazja do doskonalenia swoich umiejętności dziennikarskich i aktorskich.  To w końcu klasa medialna! Jesteśmy pewni,że świat jeszcze o Was usłyszy!
Filmiki zostaną zaprezentowane w czasie najbliższych dni otwartych szkoły.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i mamy nadzieję, że doskonale się bawiliście tego dnia.
Językowcy KLO.

   
 

 

Adres

Katolickie Liceum Ogólnokształcące

im. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Al. Wojska Polskiego 76, 70-481 Szczecin

tel. 91 423 38 57, mail: sk@sk.edu.pl

Kadra

Dyrektor: mgr Maciej Muszyński

Zastępca: mgr Magdalena Biskup

Pedagog: mgr Joanna Ronka

Prefekt: ks. Jakub Rogowski

Dane

ROK ZAŁOŻENIIA: 1992

NIP: 852-23-65-408

REGON: 321299810

Nowy numer konta: 10 1090 2268 0000 0001 5103 6074

Copyright (c) Liceum Katolickie 2022.