Adwentowy Dzień Miłosierdzia

Krótka relacja z Adwentowego Dnia Miłosierdzia

Klasa 1 A

Klasa 1 A wraz z wychowawcą odwiedziła Schronisko dla bezdomnych im. ks. Piotra Prymy. Zbliżając się do schronisko, już z daleka widzieliśmy, że jesteśmy oczekiwani. Jedna z osób ze schroniska przywitała nas przy drzwiach wejściowych. Kierownik schroniska Pan Włodek (Gutek) zaprosił nas do świetlicy i opowiedział historię powstania schroniska, sposób funkcjonowania oraz wszelkie inne informacje dotyczące tego miejsca. Niezwykle ciekawa była to lekcja wychowawcza o bezdomności, o problemach w życiu, o używkach, o radzeniu sobie i o...pasjach w życiu. Pan Franek, który jest wieloletnim mieszkańcem opowiedział o swojej pasji czyli tworzeniu modeli budynków (domów, kościołów itp.) z drewna, kory, zapałek i innych materiałów dostępnych w ośrodku. Następnie Pan Włodek oprowadził nas po schronisku. Mieliśmy możliwość porozmawiania z mieszkańcami, zobaczenia jak mieszkają i funkcjonują. Pan Krzysztof również wieloletni mieszkaniec schroniska opowiedział nam swoją historię trafienia tutaj. Wszyscy z uwagą słuchaliśmy jego opowieści. Na koniec wręczyliśmy mieszkańcom drobne prezenty i złożyliśmy życzenia świąteczne. Serdecznie podziękowania dla kierownika schroniska Pana Włodka (na zdjęciu na pierwszym planie). Jego zaangażowanie i energia, optymistyczne spojrzenie na świat i zdrowy rozsądek urzekł nas wszystkich. Panu Frankowi dziękujemy za modele budynków, które otrzymaliśmy w prezencie:-).

Klasa 2 C

Klasa 2 C w środowy poranek razem z wychowawczynią Panią Barbarą Grabowską wybrała się do DPSu przy ulicy Lubomirskiego w Szczecinie. W ramach Adwentowego Dnia Skupienia pomogliśmy wielu potrzebującym, przygotowując razem z nimi świąteczne pierniki oraz dotrzymując im towarzystwa. To doświadczenie dało nam bardzo wiele w związku z przeżywanym okresem adwentu. Dzięki temu mogliśmy jeszcze lepiej przygotować nasze serca na ponowne spotkanie z nowonarodzonym Jezusem.

Klasa 3 A

04.12.19 r. w ramach Adwentowego Dnia Miłosierdzia udaliśmy się do szpitala w Zdrojach. Chcieliśmy poświęcić swój czas i swoją obecność dzieciom, które są chore lub uległy wypadkom.
Chcąc rozweselić małych pacjentów przebraliśmy się m.in. za pingwina, pandę, jednorożca, słonia a nawet Scooby-Doo:-). Część z nas założyła piękne świąteczne sweterki i czapki Mikołaja.
Najpierw ozdabialiśmy z naszymi towarzyszami choinki, robiliśmy bombki, a następnie pomagaliśmy im pisać listy do św. Mikołaja. Był tez czas na różne gry i rozmowy. Na pamiątkę miło spędzonego czasu wręczyliśmy dzieciom drobne upominki.
Mamy nadzieję, że choć trochę  wnieśliśmy ze sobą słońca i zostawiliśmy tych, których spotkaliśmy z dobrymi wspomnieniami.

Klasa 3 C

Klasa 3c odwiedziła Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej. Uczniowie przygotowali kilka ciast oraz razem z mieszkańcami robili ozdoby świąteczne. Spotkanie to pomogło uczniom lepiej zrozumieć sytuację starszych osób.