Spektakularny sukces biologów

18-03-mozg

Spektakularnym sukcesem uczniów Liceum Katolickiego w Szczecinie zakończył się tegoroczny III Zachodniopomorski Konkurs Wiedzy o Mózgu zorganizowany przez Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne PTNk i V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka w Szczecinie.

Konkurs odbył się 3 marca, a udział wzięło w nim 70 uczniów z 22 liceów z całej Polski, przez co uzyskał on charakter ogólnopolski.

Po części pisemnej, w której najlepiej wypadła nasza koleżanka Joanna Mech z klasy Ib, do finału awansowało 11osób, w tym aż 6 z Liceum Katolickiego w Szczecinie. W części ustnej najlepiej ze wszystkich poradziła sobie również uczennica naszej szkoły - Agata Chołocińska z klasy IIb, która wygrała cały konkurs i została laureatem I miejsca. Pozostała piątka w składzie: Joanna Mech, Urszula Przewoźna, Mikołaj Jońca, Krzysztof Wilk, Franciszek Błaszkiewicz uzyskała także zaszczytny tytuł laureata konkursu.

Wszystkim naszym laureatom oraz Pani dyrektor Magdalenie Biskup, która przygotowywała uczniów do konkursu, składamy wyrazy uznania i gratulujemy osiągnięcia tak wspaniałego sukcesu.