25 lat Liceum Katolickiego

17-10-edu

W dniu 18 października obchodziliśmy podwójne święto: nieco przesunięty w czasie Dzień Edukacji Narodowej oraz 25 lecie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Z tej okazji modliliśmy się wszyscy w czasie uroczystej Mszy świętej., której przewodniczył założyciel szkoły, ks. Andrzej Dymer, obecnie dyrektor Centrum Medycznego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Po Mszy św. odbyła się oficjalna część uroczystości poprzedzona krótkim, historycznym wykładem pani Joanny Morawskiej poświęconym Komisji Edukacji Narodowej. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Maciej Muszyński, który pogratulował wyróżniającym się nauczycielom oraz wręczył im doroczne nagrody. W tym roku otrzymali je: pani mgr Berenika Rucińska, pan dr hab. Tomasz Sikorski, ks. dr Marcin Ferdynus. Ponadto medalami Komisji Edukacji narodowej zostali odznaczeni: pani Wioletta Augustyn, pani Dorota Sroka oraz pan Tomasz Sikorski. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Ogłoszone zostały także wyniki przeprowadzonego wśród uczniów szkoły plebiscytu na najbardziej charakterystycznych nauczycieli naszego liceum. Nauczycielem żyletą została pani Agnieszka Pietryka, nauczycielem mistrzem: pan Tomasz Sikorski, nauczycielem ciętej riposty: pani Barbara Grabowska, stróżem ładu i porządku: pani Joanna Grzechulska, nauczycielem z sercem na dłoni: pan Krzysztof Sobczak, ikoną stylu: pani Monika Gąsiorowska.

Po oficjalnej części udaliśmy się do budynku szkoły, gdzie odbyło się przedstawienie artystyczne w wykonaniu uczniów klasy I c, którzy wcielili się w postacie bogów olimpijskich i odegrali humorystyczne sceny z zebrania rady pedagogicznej. Skutecznie nad poziomem występu czuwała jak zwykle pani Sylwia Potaman.

Podsumowaniem tego miłego dnia był wspólny obiad wszystkich pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.